Järviseutu-Seura vieraili Pietarsaaressa

Ruokailu oli järjestetty ravintola Sesamiin Järviseutu-seuran vieraillessa Pietarsaaren Järviseutulaisten luona.
Ruokailu oli järjestetty ravintola Sesamiin Järviseutu-seuran vieraillessa Pietarsaaren Järviseutulaisten luona.
Ruokailu oli järjestetty ravintola Sesamiin Järviseutu-seuran vieraillessa Pietarsaaren Järviseutulaisten luona.
Ruokailu oli järjestetty ravintola Sesamiin Järviseutu-seuran vieraillessa Pietarsaaren Järviseutulaisten luona.

PIETARSAAREN Järviseutulaiset esittivät kevättalvella Järviseutu-seuralle kutsun vierailla Pietarsaaressa Järviseututalolla ja tutustua samalla entiseen emäseurakuntaansa. Vierailu toteutui viime lauantaina ja se aloitettiin hyvin opastetulla kiertoajelulla, joka vei vierailijat Pietarsaaren historiasta kaupungin elämään tänä päivänä. Sen jälkeen nautittiin maittava lounas paikallisessa ravintolassa. Sieltä siirryttiin Järviseututalolle, jonne isäntäväki oli kattanut kahvipöydän.

Isäntäväki oli myös valmistellut vieraiden viihdyttämiseksi ohjelmaa, josta saatiin nauttia kahvin kera. Aikaa oli varattu tutustumiselle ja ajatusten vaihdolle keskinäisestä yhteistyöstä ja sen tulevaisuudesta. Vierailu oli kaikin puolin onnistunut ja ansaitsee sydämelliset kiitokset Pietarsaaren Järviseutulaisille.

Mauri Jokela

Järviseutu-seurasta kirjoitettuja juttuja, muistatko?

Lue lisää

Muuta luettavaa

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.