Sisustussuunnitelma esillä kirjastossa

Evijärven kunnankirjastossa on parhaillaan esillä sisustussuunnitelma, johon voi käydä jättämässä omat kommenttinsa 16. kesäkuuta asti.

Evijärven kirjasto muutetaan syksyllä omatoimikirjastoksi. Samalla kirjaston sisätilat uusitaan kokonaan. Remontissa muutetaan tila- ja osastoajakoa ja uusitaan kalustus.

Kirjaston sisustussuunnitelman on tehnyt opiskelijatyönä sisustusartesaaniopiskelija Carita Takkula koulutuskeskus Sedusta.

Remonttisulku aloitetaan 4. syyskuuta, ja se kestää arviolta kolme kuukautta.

Lue aiheesta lisää 7.6. ilmestyneestä Järviseudun Sanomista.

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.