Hautausmaavaelluksella kunnianosoitus kotiseututyölle

Irma Siirtola laski emäntä Hilma Mustikkamaan haudalle valkoisen neilikan. Sukuhautaan haudatun Mustikkamaan muistolaatta on punaisten begonioiden takana.
Irma Siirtola laski emäntä Hilma Mustikkamaan haudalle valkoisen neilikan. Sukuhautaan haudatun Mustikkamaan muistolaatta on punaisten begonioiden takana.
Irma Siirtola laski emäntä Hilma Mustikkamaan haudalle valkoisen neilikan. Sukuhautaan haudatun Mustikkamaan muistolaatta on punaisten begonioiden takana.
Irma Siirtola laski emäntä Hilma Mustikkamaan haudalle valkoisen neilikan. Sukuhautaan haudatun Mustikkamaan muistolaatta on punaisten begonioiden takana.
SUOMEN KOTISEUTULIITON 75-juhlavuoteen liittyvä hautausmaavaellus järjestettiin Lappajärvi-seuran toimesta Lappajärven kirkossa ja hautausmaalla keskiviikkona 12. kesäkuuta. Nykyiset Lappajärvi-seuran aktiivit Tuija Ahola, Kalevi Pölönen, Matti Saarenpää, Tarja Mäkiniemi ja Eija-Liisa Ka...

SUOMEN KOTISEUTULIITON 75-juhlavuoteen liittyvä hautausmaavaellus järjestettiin Lappajärvi-seuran toimesta Lappajärven kirkossa ja hautausmaalla keskiviikkona 12. kesäkuuta. Nykyiset Lappajärvi-seuran aktiivit Tuija Ahola, Kalevi Pölönen, Matti Saarenpää, Tarja Mäkiniemi ja Eija-Liisa Ka…

Tämä sisältö on tilaajille

Lue lisää

Muuta luettavaa

Jaa tämä juttu:

Facebook
X (Twitter)
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.