Evijärvi-Seuran suunnitelmia kesälle 2024 – luvassa uutta toimintaa 

Uittomieskämppä ympäristöineen tarjoaa monenlaisia mahdollisuuksia.
Uittomieskämppä ympäristöineen tarjoaa monenlaisia mahdollisuuksia.
Uittomieskämppä ympäristöineen tarjoaa monenlaisia mahdollisuuksia.
Uittomieskämppä ympäristöineen tarjoaa monenlaisia mahdollisuuksia.

EVIJÄRVI-SEURAN hallitukseen valittiin tälle vuodelle Ilmari Sulkakoski puheenjohtaja, Sami Kangasmetsä varapuhj., Anneli Rannisto, sihteeri, Olli Ruuhinen, Esko Ahonen, Reijo Saari, Carita Surma-Aho, Lilian Alanko ja kunniapuheenjohtaja Kauno Koivukangas. 

Evijärvi-Seura on kokoontunut pari kertaa suunnittelemaan tulevan kesän tapahtumia. Kesäkahvilan toimintaa tehostetaan, ja kahvila tulee olemaan auki kesäkuun puolivälistä elokuun alkuun, päivämäärät tarkennetaan myöhemmin. Kesätyöntekijää haetaan Facebookissa ja ilmoituksilla ilmoitustauluilla.  

Uutta toimintaa kesällä tulee olemaan veneretkien järjestäminen, mahdollisesti kahdella veneellä. Retket voi tilata yhdelle veneelle tai jos on isompi porukka, otetaan kaksi venettä käyttöön. Reitteihin ja muihin käytännön asioihin palataan myöhemmin. Seurassa todettiin, että meitä on monta evijärveläistä, jotka eivät ole nähneet tätä meidän kaunista järveämme järveltä päin, paitsi jäällä kävellen ja haluamme tarjota esimerkiksi perheille tällaista retkeä. Muuta ohjelmaa tulee varmasti vielä olemaan Uittomieskämpällä kesän mittaan, mutta se on vielä kehitysvaiheessa. 

Mainos

Kesää odotellessa 

Lilian Alanko 

Evijärvi-Seuran tiedotussihteeri  

Aiheeseen liittyviä juttuja

Evijärvi-Seuran talkoolaiset palkittiin 

Lue lisää

Muuta luettavaa

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.