Neuvottelut Maijalan myymisestä alkavat

Lappajärven palvelukoti ry:n kiinteistö on Kivikouluntien varrella.

Julkaistu:

Aihe:

Viime viikolla järjestettiin Lappajärven palvelukoti ry:n ylimääräinen jäsenkokous. Yhdistyksellä on Palvelukoti Maijala kunnan keskustassa.

Kokous päätti yksimielisesti valtuuttaa Lappajärven palvelukoti -yhdistyksen hallituksen sopimaan yhdistyksen omistaman palvelukodin kaupan ja kirjoittamaan kauppaan liittyvät asiakirjat.

Palvelukotiyhdistyksen hallituksen puheenjohtaja Jukka Viinamäki sanoi, että yhdistyksen edustajat ovat olleet palvelukodin myymisestä yhteydessä useisiin terveyspalveluyrityksiin, mutta neuvotteluja jatketaan Attendo Oy:n kanssa.

Lue lisää Järviseudun Sanomista 44/2017.

Jätä kommentti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.