Järviseudun ammatti-instituutista keväällä valmistuneet 2019

Alajärven toimipiste

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (29.5.2019)

Aasmäe Anzeliika                                                          Alajärvi

Finnilä Sami                                                                   Alajärvi

Höykinpuro Laura                                                          Alajärvi

Kantonen Kimmo                                                           Alajärvi

Kari Santeri                                                                    Alajärvi

Kotilainen Antti                                                             Kivijärvi

Lehtelä Lauri                                                                  Alajärvi

Matintupa Laura                                                           Alajärvi (22.2.2019)

Pitkänen Neea                                                               Alajärvi

Siikala Tomi                                                                   Alajärvi

Takala Laura                                                                  Alajärvi

Viitasaari Mikko                                                             Alajärvi                                                    

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi (29.5.2019)

Borisov Tommi                                                              Alajärvi

Finnilä Anton                                                                 Alajärvi

Halkosaari Mira                                                             Alajärvi

Halla-aho Suvi                                                               Alajärvi

Haukka Joni                                                                   Alajärvi

Kuhalampi Atte                                                             Alajärvi

Lahti Jussi                                                                       Alajärvi

Latva-aho Eemeli                                                           Vimpeli

Ojala Oskari                                                                   Soini

Puskala Niko                                                                  Alajärvi

Yli-Sissala Camilla                                                          Soini

Töysän toimipiste

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (29.5.2019)

Haapanen Tiia                                                               Alavus

Hietakangas Teemu                                                       Alavus

Kujala Marko                                                                 Alavus

Lehtisaari Tanja                                                             Alavus (11.4.2019)

Lyly Piia                                                                          Alavus

Lötjonen Hilma                                                              Alavus

Olkkonen Sarita                                                             Alavus (11.4.2019)

Rintamäki Mira                                                              Alavus (22.2.2019)

Kurejoen toimipiste

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä (28.5.2019)

Ahde Laura                                                                    Lappajärvi

Bogdanov Kirill                                                              Ulkomaat

Hakalahti Niko                                                               Alajärvi

Hanhimäki Juha                                                             Kauhava

Joensuu Petri                                                                 Alajärvi

Leppäkoski Ville                                                             Kuortane

Pesu Rasmus                                                                  Alajärvi

Rinta-aho Petri                                                              Alajärvi

Ruismäki Tero                                                                Kuortane

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä, turkispainotteinen

Andrianova Anfisa                                                         Ulkomaat (21.2.2019)

Felitsin Vladimir                                                            Ulkomaat (21.2.2019)

Felitsina Ekaterina                                                         Ulkomaat (21.2.2019)

Eremeev Konstantin                                                      Ulkomaat (9.1.2019)

Kapranovas Vitalii                                                          Ulkomaat (21.2.2019)

Maziliauskaite Olesia                                                    Ulkomaat (21.2.2019)

Nesterov Evgenii                                                            Ulkomaat (21.2.2019)

Popov Sergei                                                                  Ulkomaat (21.2.2019)

Sorokin Igor                                                                   Ulkomaat (7.3.2019)

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Grigoreva Polina                                                            Ulkomaat (5.2.2019)

Metsomäki Ulla                                                             Seinäjoki (10.5.2019)

Mäntylä Hanna                                                              Lappajärvi (10.5.2019)

Nivala-Herrala Vuokko                                                  Espoo (10.5.2019)

Puutarha-alan osatutkinto

Österblad Anu                                                               Vaasa (13.5.2019)

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja (28.5.2019)

Rintamäki Pauliina                                                        Seinäjoki

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja (28.5.2019)

Siirilä-Carim Sanna                                                        Alajärvi

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Aaltonen Marika                                                           Vaasa (21.2.2019)

Keisala Anne                                                                  Lapua (21.2.2019)

Puronaho Hanna                                                           Vaasa (21.2.2019)

Tikkaoja Matti                                                               Vaasa (21.2.2019)

Puualan perustutkinto, puuseppä (28.5.2019)

Hannu Saija                                                                   Seinäjoki (26.4.2019)

Herrala Jari                                                                    Vimpeli

Matikainen Andrei                                                        Ulkomaat (26.4.2019)

Slivin Pavel                                                                     Ulkomaat (28.3.2019)

Lappajärven toimipiste

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja (29.5.2019)

Kärkkäinen Mikko                                                          Kauhava (kaksoistutkinto)

Nieminen Santeri                                                           Alajärvi (22.3.2019)

Logistiikan perustutkinto,  yhdistelmäajoneuvonkuljettaja (29.5.2019)

Aho Joona                                                                      Veteli (8.5.2019)

Autio Jussi-Iisakki                                                          Kauhava (8.5.2019)

Finnilä Roni                                                                    Veteli (28.5.2019)

Latvala Joona                                                                 Seinäjoki

Purosaari Anton                                                            Alajärvi

Rullbacka Elias                                                               Alajärvi (21.12.2018)

Salo Samu                                                                      Kaustinen

Starostin Aleksei                                                            Ulkomaat

Tuominen Aila                                                               Jämsä

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Junnila Aleksej                                                               Vimpeli (29.3.2019)

Kangastie Jimi                                                                Alajärvi (21.12.2018)

Karjalainen Kaisa                                                           Vimpeli (29.3.2019)

Maslov Vsevolod                                                            Ulkomaat (29.3.2019)

Stratonovskiy Alexander                                               Ulkomaat (20.12.2018)

Klimovich Roman                                                           Ulkomaat (20.12.2018)

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähköasentaja (29.5.2019)

Haapasalo Jere                                                               Evijärvi (21.2.2019)+todistus suor.tutkinnon osista

Joensuu Samuel                                                             Lappajärvi

Mäkelä Samuel                                                              Vimpeli

Pitkäjärvi Eetu                                                                Kauhava (20.05.2019)

Rauhala Aatu                                                                 Lappajärvi (17.4.2019)

Sivula Joni-Daniel                                                          Alajärvi (30.4.2019)

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Automaatioasentaja (29.5.2019)

Elgbacka Eetu                                                                Evijärvi (21.12.2018)+todistus suor. tutkinnon osista

Korkea-aho Ari                                                               Vimpeli

Olsson Aleksej                                                                Lappajärvi

Saarela Joas                                                                   Alajärvi (21.2.2019)

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, Koneistaja (29.5.2019)

Försti Matti                                                                    Kauhava

Joutsen Santeri                                                              Evijärvi (21.12.2018)

Kone- ja metallialan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, Koneistaja (29.5.2019)

Gorbanev Artem                                                            Ulkomaat (6.5.2019)

Kudriashov Igor                                                             Ulkomaat

Mikheev Denis                                                               Ulkomaat (6.5.2019)

Prokkuev Andrei                                                            Ulkomaat (9.5.2019)

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki (29.5.2019)

Eteläperä Antti                                                                                 Kaustinen

Ganko Svetlana                                                              Ulkomaat (12.3.2019)

Kokhan Mariia                                                               Ulkomaat

Kudashova Iuliia                                                            Ulkomaat (20.5.2019)

Lehtimiaki Veronika                                                       Ulkomaat (21.2.2019)

Nezhikova Natalia                                                          Ulkomaat (14.5.2019)

San Jose Hazel                                                                Evijärvi

Starostina Arina                                                             Ulkomaat (29.3.2019)

Starostina Irina                                                              Ulkomaat (29.4.2019)

Vinkka Aliina                                                                  Lappajärvi (3.4.2019)

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Artikkelit vuosittain

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.