Lakaniemi jatkaa Vedon puheenjohtajana

Arkistokuva: Suvi Hosionaho.
Arkistokuva: Suvi Hosionaho.

JARI Lakaniemi jatkaa Vimpelin Vedon puheenjohtajana kaudella 2023. Seuran johtokuntaan valittiin Ulla Laakso, Mikko Kivinen, Jarkko Havu, Jouko Niemitalo, Timo Mastokangas ja Joni-Petteri Hiirikoski. Vuosikokous vahvisti seuran uuden lajin jujutsun, joka toimii vasta perustetun kamppailujaoston alaisuudessa. Tulevaan kauteen Veto lähtee 651 000 euron budjetilla. PesisFestivaalit järjestetään 8.–16.7.2022.

ViVen tiedotus

Lue lisää

Muuta luettavaa

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.