Heikki Risikosta Etelä-Pohjanmaan Yrittäjien toimitusjohtaja

Etelä-Pohjanmaan Yrittäjien hallitus valitsi kokouksessaan 22. helmikuuta Heikki Risikon. Hän aloittaa tehtävässään 18.4.

Risikko on aikaisemmin toiminut Suomen Yrittäjien järjestöpäällikkönä. Toimitusjohtajan tehtävään Risikko siirtyy Kansallisen Kokoomuksen Pohjanmaan piirin toimitusjohtajan tehtävästä.

–Tämä on unelmahomma. Minulla on työkokemusta sekä yrittäjyydestä että järjestötoiminnasta. Olen aina viihtynyt yrittäjä porukassa, Risikko kertoo tiedotteessa.

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.