Hämeenniemi johtaa Alajärven perussuomalaisia

js4

ALAJÄRVEN Perussuomalaiset valitsi syyskokouksessaan yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi Jari Hämeenniemen. Lisäksi yhdistyksen hallitukseen valittiin vuodelle 2023 Heikki Honko, Jukka Kangastie, Orvo Kantonen, Kari Korhonen, Anne Matokangas, Pasi Siirilä ja Marjatta Ukonmäki. Perussuomalaisten Etelä-Pohjanmaan piirihallituksessa Alajärveä edustaa ensi vuonna Hämeenniemi ja varalla Anne Matokangas.

Lue lisää

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Artikkelit vuosittain

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.