Särkikylän yleisurheilukilpailuiden tuloksia

Särkikylän koulun yleisurheilukilpailut kisailtiin Kirkonkylän yu-kentällä maanantaina 12.9. mukavan aurinkoisessa säässä.

Tuloksia:

Pallonheitto eskarit

Pojat: 1) Ohto Koski 12,62

Tytöt: 1) Aava Söderling 9,55 2) Elsa Latva-Rasula 8,40 3) Siiri Peltokangas 8,00 4) Juliana Laukkonen 5,40 5) Laura Autio 5,30

Pallonheitto 1-2lk

Pojat: 1) Otava Wetterstrand 8,70

Tytöt: 1) Juulia Autio 10,05 2) Kerttu Kellokoski 10,00 3) Ruut Wetterstrand 5,70

Pituus eskarit

Pojat: 1) Ohto Koski 1,82

Tytöt: 1) Laura Autio 1,92 2) Siiri Peltokangas 1,84 3) Aava Söderling 1,75 4) Juliana Laukkonen 1,60 5) Elsa Latva-Rasula 1,59

Pituus 1-2lk

Pojat: 1) Otava Wetterstrand 1,10

Tytöt: 1) Juulia Autio 2,30 2) Kerttu Kellokoski 2,05 3) Ruut Wetterstrand 1,50

Korkeus pojat 3-4lk

1) Kylle Labarate 100 1) Jimi Peltokangas 100 3) Santeri Kellokoski 95 4) Jami Murtoniemi 90 5) Oskari Närhi 85 6) Tatu Paananen 85 7) Otto Uusitalo 67

Korkeus tytöt 3-4lk

1) Senja Kellokoski 105 2) Martta Lampakka 85 3) Pinja Kangasmetsä 80

Korkeus pojat 5-6lk

1) Turo Söderling 105 2) Oskari Ahopelto 90 3) Elias Norrena 85

Korkeus tytöt 5-6lk

1) Minja Karvonen 110 2) Ana Thimasirithanatcha 105 3) Nelli Koski 90 4) Sofia Hauta-Heikkilä 85

Kuula pojat 3-4lk

1) Tatu Paananen 6,89 2) Risto Kupila 6,58 3) Veeti Tuomaala 5,65 4) Jami Murtoniemi 5,29 5) Veeti Lassila 5,13 6) Santeri Kellokoski 4,35

Kuula tytöt 3-4lk

1) Alisa Niemelä 4,30 2) Senja Kellokoski 4,14 3) Pinja Kangasmetsä 2,92 4) Priscilla Laukkonen 2,89

Kuula pojat 5-6lk

1) Saku Tuomaala 12,02 2) Vili Tuomaala 9,52 3) Jesperi Ahopelto 7,12 4) Turo Söderling 6,80 5) Elias Norrena 6,76 6) Antti Kontiainen 6,58 7) Juuso Tuomaala 6,12 8) Olli Uusitalo 5,79 9) Leo Granvik 5,36 10) Oskari Ahopelto 5,10 11) Aki Hietala 5,07 12) Jussi Särkijärvi 3,20

Kuula tytöt 5-6lk

1) Sofia Hauta-Heikkilä 5,49 2) Eleonoora Annola 4,92 3) Mea Karvonen 3,97

Keihäs tytöt 3-4lk

1) Senja Kellokoski 7,35 2) Priscilla Laukkonen 6,02 3) Martta Lampakka 5,30 4) Pinja Kangasmetsä 3,87

Keihäs pojat 3-4lk

1) Risto Kupila 14,93 2) Kylle Labarate 14,80 3) Veeti Tuomaala 12,36 4) Veeti Lassila 8,77 5) Santeri Kellokoski 7,17

Keihäs tytöt 5-6lk

1) Ana Thimasirithanatcha 8,51

Keihäs pojat 5-6lk

1) Saku Tuomaala 17,40 2) Turo Söderling 16,28 3) Vili Tuomaala 15,62 4) Juuso Tuomaala 14,15 5) Elias Norrena 12,74 6) Aatu Lappinen 12,09 7) Olli Uusitalo 11,21 8) Jussi Särkijärvi 4,74

300m pojat 3-4lk

1) Oskari Närhi 1.07 2) Joa Granvik 1.12 3) Santeri Kellokoski 1.13 4) Jimi Peltokangas 1.15 5) Tatu Paananen 1.16

300m tytöt 3-4lk

1) Senja Kellokoski 1.12 2) Alisa Niemelä 1.18 3) Martta Lampakka 1.31

300m tytöt 5-6lk

1) Nelli Koski 1.12 2) Mea Karvonen 1.13

300m pojat 5-6lk

1) Elias Norrena 1.01 2) Aki Hietala 1.03 3) Aatu Lappinen 1.10

Pituus pojat 3-4lk

1) Kylle Labarate 3,42 2) Oskari Närhi 3,38 3) Jimi Peltokangas 3,14 4) Joa Granvik 2,92 5) Santeri Kellokoski 2,84 6) Risto Kupila 2,82 7) Jami Murtoniemi 2,37 8) Tatu Paananen 2,29 9) Veeti Lassila 2,00 10) Otto Uusitalo 1,92

Pituus tytöt 3-4lk

1) Senja Kellokoski 3,01 2) Alisa Niemelä 2,68 3) Martta Lampakka 2,12 4) Pinja Kangasmetsä 2,04

Pituus pojat 5-6lk

1) Saku Tuomaala 3,78 2) Elias Norrena 3,12 3) Leo Granvik 2,96 4) Jesperi Ahopelto 2,86 5) Aki Hietala 2,71 6) Turo Söderling 2,61 7) Aatu Lappinen 2,60 8) Juuso Tuomaala 2,48 9) Antti Kontiainen 2,23 10) Olli Uusitalo 1,88

Pituus tytöt 5-6lk

1) Minja Karvonen 2,83 2) Sofia Hauta-Heikkilä 2,70 3) Mea Karvonen 2,62 4) Nelli Koski 2,60 5) Eleonoora Annola 2,54

40m eskarit

Pojat: 1) Ohto Koski 9.12

Tytöt: 1) Aava Söderling 9.31 2) Siiri Peltokangas 9.64 3) Elsa Latva-Rasula 9.93 4) Laura Autio 10.47 5) Juliana Laukkonen 11.53

40m 1-2lk

Pojat: 1) Otava Wetterstrand 10.56

Tytöt: 1) Kerttu Kellokoski 8.37 2) Juulia Autio 8.43 3) Ruut Wetterstrand 10.86

60m tytöt 3-4lk

1) Senja Kellokoski 10.89 2) Pinja Kangasmetsä 12.74 3) Martta Lampakka 18.44

60m pojat 3-4lk

1) Kylle Labarate 9.53 2) Oskari Närhi 9.97 3) Jimi Peltokangas 10.38 4) Tatu Paananen 10.95 5) Santeri Kellokangas 11.17 6) Risto Kupila 11.37 7) Joa Granvik 11.57 8) Jami Murtoniemi 12.63 9) Veeti Lassila 13.69 10) Otto Uusitalo 14.68

60m tytöt 5-6l

1) Ana Thimasirithanatcha 10.45 2) Mea Karvonen 10.76 3) Sofia Hauta-Heikkilä 10.96 4) Minja Karvonen 11.24 5) Eleonoora Annola 11.30

60m pojat 5-6lk

1) Vili Tuomaala 9.45 2) Elias Norrena 10.47 3) Aki Hietala 10.53 4) Leo Granvik 10.69 5) Jesperi Ahopelto 10.91 6) Turo Söderling 11.08 7) Juuso Tuomaala 11.09 8) Oskari Ahopelto 11.92 9) Antti Kontiainen 12.04 10) Jussi Särkijärvi 13.39

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Artikkelit vuosittain

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.