Sedusta tammikuussa valmistuneet

Sedu Ilmajoki

Maatalousalan at, maatilatyöntekijä: Jussila Jemina, Kurikka.

Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä: Koivula Sara, Kauhava; Mäkinen Jani, Seinäjoki.

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin at, tuotantoeläinyrittämisen osaamisala: Antila Suvi, Ilmajoki.

Sedu Kurikka  

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja; Herrala Eveliina, Vimpeli; Pikämö Minni, Kurikka.

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja: Marttila Eemeli, Kurikka; Panttila Miika, Kurikka; Porrasmäki Toni, Kurikka; Vida Péter, Kurikka.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Pitkänen Waltteri, Alavus.

Sedu Lapua 

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Kujanpää Aaron, Kauhava.

Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Autio Juho-Petteri, Kauhava.

Sosiaali- ja terveysalan pt, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Haapakoski Outi, Lapua; Kaunismäki Mira, Seinäjoki, Viinikka Jenna, Kauhava.

Sedu Rengonharju 

Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Laitila Jere, Karvia.

Logistiikan pt, varastonhoitaja: Jokimäki Juha, Seinäjoki; Kallio Jyri, Seinäjoki; Koivula Hannu, Seinäjoki; Korvola Tuomas, Seinäjoki; Källi Anette, Seinäjoki; Maksimchuk Nataliia, Seinäjoki; Mäki Mika, Lapua; Niemi Kaj, Seinäjoki; Tienhaara Niko, Seinäjoki.

Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Häkkinen Heidi, Seinäjoki; Rantamäki Lisa-Marie, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival  

Isännöinnin ammattitutkinto: Finskas Sara, Vaasa; Salo Mauno, Seinäjoki; Toivola Krista, Seinäjoki.

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Pippola Eki-Jussi, Seinäjoki.

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Al-Jashaam Sabah, Seinäjoki; Oketola Oladapo, Seinäjoki; Shapovalov Volodymyr, Alajärvi.

Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto: Hietala Juha, Seinäjoki.

Liiketoiminnan ammattitutkinto, liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Linna Marja-Riitta, Nivala.

Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Pohto Juha, Orimattila; Tikkala Tuukka, Keuruu.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Kylkisalo Terhi, Vaasa.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Koskenkorva Sari, Ilmajoki; Tukeva Daria, Alavus.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja: Myllyperkiö Elina, Seinäjoki; Puikkonen Sanna, Lapua; Rinta-Rahko Piia, Lapua; Sahlgren Sanna, Seinäjoki; Sopenkivi Tiia, Ilmajoki.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja ja laitoshuoltaja: Hautamäki Marika, Kauhajoki; Hirvelä Aive, Kurikka; Palmroth Helvi, Teuva; Palmroth Oili, Teuva.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja: Jakko Kantaphit, Seinäjoki; Kuru Noora, Kauhajoki; Kuusimäki Tarja, Kauhajoki; Nyrhilä Johanna, Lapua; Ranta Mirja, Kauhajoki; Rantamäki Kaisa, Kauhajoki; Saksholm Ulla, Kurikka; Simpanen Anne, Kurikka; Timonen Kirsi, Isokyrö.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja ja toimitilahuoltaja: Laitila Hanna, Seinäjoki.

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto, työnjohtaja: Ylänen Maria, Seinäjoki.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Hauta Seppo, Seinäjoki; Sorvisto Anu-Riikka, Seinäjoki.

Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Akinyemi Olusegun, Joensuu; Falana Wuraola, Helsinki; Obiekwe Nduka, Oulu; Obule-Abila Beatrice, Vaasa; Okere Ijeoma, Vaasa; Opoola Fatimoh, Vaasa; Owoyele Samson, Kokkola; Tulku Dakpa, Jokioinen.

Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Yusuf Muritala, Valkeakoski.

Sedu Seinäjoki, Suupohjantie

Liiketoiminnan pt, merkonomi: Rintala Joonas, Seinäjoki.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.

Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Ahola Jenni, Ilmajoki.

Vammaistyön osaamisala: Vanha-aho Satu, Alavus.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie 

Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki: Onnenlehto Marjo, Lapua.

Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, Nevanperä Santeri.

Sedu Ähtäri, Koulutie  

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Rantakangas Topias, Ähtäri.

Rakennusalan pt, talonrakentaja: Hautakangas Rasmus, Soini; Kurhela Joona, Alavus; Saarimäki Oskari, Alavus; Ylimäki Viljami, Alavus.

Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Mäkelä Mia, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie

Metsäalan at, metsäkoneenkuljettaja; Kaunismäki Mikael, Seinäjoki.

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Artikkelit vuosittain

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.