Evijärvelle perustetaan musiikkiyhdistys — osallistu perustamiskokoukseen kunnantalolla lauantaina 26.9.

Julkaistu:

Kategoria:

,

Aihe:

EVIJÄRVELLE ollaan perustamassa musiikkiyhdistystä. Kaikkia musiikin harrastajia, kuuntelijoita, soittajia ja laulajia pyydetäänkin osallistumaan yhdistyksen perustamiskokoukseen, joka pidetään kunnantalolla lauantaina 26. syyskuuta kello 15.

–Tavoitteena on koota musiikista kiinnostuneet ihmiset yhteen ja järjestää yhdessä tapahtumia ja toimintaa, kertoo Satu Lumiaho. Hän on jo jonkin aikaa pohtinut yhdistyksen perustamista yhdessä kehittäjäkoordinaattori Sanna Syrjälän kanssa.

–Mitään valmiiksi suunniteltua ei vielä ole, vaan suunnitellaan sellaista toimintaa, mille on tarvetta ja kysyntää.

Mainos

Perustamiskokouksessa on tarkoitus miettiä yhdessä, mitä kaikkea yhdistys voisi tehdä tehdä, ja kuulla, millaisia toiveita nousee esiin.

–Kannattaa tulla ideoimaan. Kaikkien ideat ovat tärkeitä.

Jätä kommentti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.