Takalasta Järviseudun Sanomien päätoimittaja

Hannu Takala siirtyy luotsaamaan Järviseudun Sanomia hyvillä mielin. Kuva: Eija Pippola
Hannu Takala siirtyy luotsaamaan Järviseudun Sanomia hyvillä mielin. Kuva: Eija Pippola
Hannu Takala siirtyy luotsaamaan Järviseudun Sanomia hyvillä mielin. Kuva: Eija Pippola
Hannu Takala siirtyy luotsaamaan Järviseudun Sanomia hyvillä mielin. Kuva: Eija Pippola
Hannu Takala on aiemmin ollut yhtiöittämässä Järviseutu-Seuran omistamaa lehteä ja toimii sen toimitusjohtajana.

Järviseudun Sanomien uutena päätoimittajana aloittaa vimpeliläinen Hannu F.E. Takala. Insinööri-taustainen Takala on aiemmin toiminut Järviseudun Koulutuskuntayhtymän (JAMI) Lappajärven toimipisteessä lehtorina. Lehden palvelukseen päätoimittajaksi Takala siirtyy hyvillä mielin, sillä hän on aiemmin ollut yhtiöittämässä Järviseutu-Seuran omistamaa lehteä ja toimii sen toimitusjohtajana. Takala toimii aktiivisesti myös muissa Järviseutu-Seuran hankkeissa hallituksen jäsenenä.

Mainos
Lue lisää

Muuta luettavaa

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.