Kurvinen pyrkii jatkokaudelle Keskustan varapuheenjohtajana

Keskustan istuva varapuheenjohtaja, kauhavalainen kansanedustaja Antti Kurvinen pyrkii toiselle kaudelle jatkoon puoluejohdossa teemalla kolmen A:n ehdokas: ”Aatetta - Ajassa - Antti”.

Kurvinen julkisti teemojaan varapuheenjohtajakampanjassaan ja tulevalle kaksivuotiskaudelle. Kauhavalainen vaikuttaja on huolissaan Keskustan aatteen ja arvopohjan kohtaamisesta nykysuomalaisen arkeen. Kurvisen mielestä Keskusta voi menestyä vain, jos se on johtava tulevaisuusliike Suomessa ja tarjoaa vastauksia uusiin kysymyksiin ja ongelmiin, joita suomalaiset kohtaavat.

Kurvisen vpj-kampanjaa tänä vuonna johtaa Joensuun Enosta oleva keskustavaikuttaja Ville Toivanen.

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Aihealueeseen liittyviä juttuja

Kauhavan kaupunginhallituksen päätöksiä.

Salo tuuraa Rantalaa

KAUHAVAN hallintojohtaja Liisa Salo on hoitanut 26. elokuuta alkaen vs. kaupunginjohtajan tehtävää kaupunginjohtajan ollessa poissa,

Kauhavan kaupunginhallituksen päätöksiä.

Salo tuuraa Rantalaa

KAUHAVAN hallintojohtaja Liisa Salo on hoitanut 26. elokuuta alkaen vs. kaupunginjohtajan tehtävää kaupunginjohtajan ollessa poissa,

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.

ILMAINEN

Digilehti

Isojako 13.9.