Eläkeliitolla vilkasta toimintaa

Julkaistu:

Kategoria:

,

Aihe:

Kuluvan vuoden aikana eläkeläiset ovat saaneet avustusta atk-kurssin järjestämiseen. Tänä syksynä yhdistys järjestää kaksi elokuvanäytöstä jäsenilleen. Ikitie veti 110 katsojaa, joista osa tuli naapurikuntien yhdistyksistä. Tuntematon sotilas nähdään 23.marraskuuta. Vuoden varrella on tehty myös kaksi teatterimatkaa.

–Talviaikaan pidetään kahvikerhoa, jonne kutsumme esitelmöitsijöitä kertomaan eläkeläisiä kiinnostavista aiheista. Toimintavuoden päättyessä järjestetään yhteistyössä seurakunnan kanssa  puurojuhla, johon osallistuu yli sata eläkeläistä, kertoi yhdistyksen puheenjohtaja Erkki Ammesmäki.

Liikunta koetaan tärkeäksi. Yhdessä on mukava liikkua niin Vatpakalla lenkkeillen, kävelysählyä tai bocciaa pelaten tai mennä kuntosalille.

Yhdistyksen hallituksessa ovat ensi vuonna Leena Leppäkangas, Mikko Takala, Ritva Nygård, Erja Mäenpää, Matti Mäenpää, Seppo Kataja, Tellervo Kivioja, Kaarina Luoma-aho, Sirkka Ahvenkoski, Raimo Aho, Martti Hotakainen sekä Erkki Ammesmäki.

–Meidän tunnuslauseemme on: Tuu ihmeessä völijyyn! Järjestämme monenlaista toimintaa pienellä jäsenmaksulla. Sitä onkin ihmetelty, miten paljon erilaista meidän yhdistyksessämme tapahtuukaan, näin pienellä paikkakunnalla.

Jätä kommentti

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.

ILMAINEN

ISOJAKO

JA