Eläkeliiton Evijärven yhdistyksen joulujuhlassa jaettiin hopeiset ansiomerkit  

Kuvassa vasemmalta hopeisen ansimerkin saaneet Heino Kangastupa, Eläkeliiton toiminnanjohtaja Sirpa Jussila, Ritva Kangas, Matti Kuusisaaren merkin noutanut sijainen, Jorma Tähtinen ja Erkki Kokko. Kuvasta puuttuvat Ulla Vesala, Matti Kuusisaari ja Erkki Söyrinki.
Kuvassa vasemmalta hopeisen ansimerkin saaneet Heino Kangastupa, Eläkeliiton toiminnanjohtaja Sirpa Jussila, Ritva Kangas, Matti Kuusisaaren merkin noutanut sijainen, Jorma Tähtinen ja Erkki Kokko. Kuvasta puuttuvat Ulla Vesala, Matti Kuusisaari ja Erkki Söyrinki.

EVIJÄRVEN eläkeliiton paikallisyhdistyksen joulujuhlaa vietettiin ravintola Tuuhetissa. Jouluaterian lisäksi ohjelmassa oli seurakunnan tervehdys, jonka toi pastori Nina Eskoli. Hopeiset ansiomerkit oli paikalle saapunut jakamaan Eläkeliiton toiminnanjohtaja Sirpa Jussila. Merkit myöntää Etelä-Pohjanmaan piirihallitus, ja merkit saivat seuraavat Eläkeliiton Evijärven yhdistyksen jäsenet: Jorma Tähtinen, Erkki Kokko, Ritva Kangas, Ulla Vesala, Matti Kuusisaari, Erkki Söyrinki ja Heino Kangastupa. Lisäksi kukitettiin yhdistyksen puheenjohtaja Vuokko Sulkakoski, jota kiitetään aktiivisesta toiminnastaan puheenjohtajana. Suoritetuissa arvonnoissa palkintoja voitti 18 henkilöä, joista pääpalkinnon Kalevi Rintala. Eläkeliiton Evijärven yhdistyksessä on jäseniä kaikkiaan 301, joista noin 100 osallistuu aktiivisesti tapahtumiin.  

–On järjestetty yhteislaulua, päiväretkiä, pilkkikisat, kävelyä, sählyn pelaamista ja kuntosalilla käyntejä ja sen sellaista. Inan ilta oli yhteinen Småböndersin kyläläisten kanssa. Muistoihin on jäänyt hienona kokemuksena retki Tampereelta höyrylaiva Tarjanteella Virroille, kertoo Heino Kangastupa. 

Tiina Kiviaho 

Lue lisää

Muuta luettavaa

Jaa tämä juttu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Sähköposti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.