Kohtaniemi ja Koivisto nopeimmat Sillankorvassa

Järviseudun Sanomien JS-juoksentelujen toinen osakilpailu kisattiin tänään Evijärvellä.

Sillankorvan juoksun nopein oli miesten Ykspihlajan Reimaa edustava Ravinder Kohtaniemi, joka juoksi kymmenen kilometrin lenkin aikaan 33.35.

Naisista nopein oli puolestaan evijärveläinen Aida Koivisto ajalla 45.05. Koivisto edustaa Lappajärven Veikkoja.

Kisaan osallistui yhteensä 58 kilpailijaa, joista 26 oli lasten sarjoissa.

Tulokset

Naiset 10 km
1) Aida Koivisto LaVe 45:05
2) Merja Valkosalo LaVe 46:14
3) Johanna Ahopelto EU 46:33
4) Teija Puotinen 53:08

N50 10 km
1) Sirpa Paloniemi KyKy 53:23

Miehet 10 km
1) Ravinder Kohtaniemi YkspihlajanReima 33:35
2) Simeon Hyyppä VIHS 33:36
3) Naveen Kohtaniemi YkspihlajanReima 34:48
4) Samuel Hyyppä VIHS

M40 10 km
1) Veber Tönis HaTo 36:46
2) Olavi Kunelius LeKi 37:37
3) Kristian Lindqvist Hop-Hab 40:34

M50 10 km
1.Ari Puranen IFDrott 41:44
2.Markku Ainali KV 42:12
3.Esko Hyyppä VIHS 51:01

M60 10 km
1) Jouko Rajamäki Häjyt 40:10
2) Raimo Jääskä KanU 45:29
3) Lars Sandström Kruunupyy 54:54

M70 10 km
1) Viita-aho Matti LaVe 50:05
2) Aulis Keltamäki Koskenkorva 1:07:17

T7 300 m
1) Vera Korkiakangas HSH 1:48
2) Vilma Mustajärvi EU 1:54

P7 300 m
1) Lucas Kejonen 1.36
2) Aukusti Järvinen EU 1.49
3) Santtu Takala HSH 1.50
4) Aaro Saari EU 1.51
5) Peetu Paalanen EU 1.52
6) Roni Lantela 1.53
7) Arttu Lantela 4.30

T9 600 m
1) Sara Korkeakangas HSH 3.21
2) Sara Huhmarsalo EU 3.55
3) Aino Saari EU 4.49

P9 600m
1) Rasmus Takala HSH 3.05
2) Elias Kujala EU 3.25
3) Veeti Paalanen EU 3.27
4) Liam Paananen EU 3.55
5.Paavo Iso-Pellinen KJV 4.10

T11 1 km
1) Aija Koivisto LaVe 4:33
2) Sara Saarijärvi EU 4:36
3) Nea Paalanen EU 5:25

P11 1 km
1) Asser Koivisto LaVe 04:22
2) Rasmus Latukka EU 04:28
3) Paavo Järvinen EU 04:49

T13 1 km:
1) Alisa Koivukangas EU 04:18

P13 1 km:
1) Arttu Koivukangas EU 4:24
2) Arttu Saari EU 4:40

Retkisarja ajalla 10 km
1) Kalle Nygård AA 44:20
2) Jani Järvinen EU 49:25
3) Veera Timo LaVe 49:42
4) Einari Järvinen EU 49:48
5) Mika Lammi EU 50:25
6.Terhi Herrala ViVe 51:18
7.Sonja Vesterbacka 53:31

Retkisarja ilman aikaa 10 km:
Risto Hernesniemi, Seppo Korri, Juha Timo LaVe, Paula Timo LaVe, Laura Timo LaVe

Jaa juttu: